
SILNIK
| Rodzaj | Benzynowy, turbodoładowany, rzędowy, 4 cylindry, 16 zaworów |
| Umieszczenie | Poprzecznie z przodu |
| Rozrząd | Napędzany łańcuchem, DOHC, 4 zawory na cylinder |
| Pojemność skokowa | 1984 cm3 |
| Średnica cylindra x skok tłoka | 82,5 x 92,8 mm |
| Wtrysk | Bezpośredni, sterowany elektronicznie |
| Stopień sprężania | 9,3 : 1 |
| Moc maksymalna | 272 KM |
| Maksymalny moment obrotowy | 350 Nm w zakresie 2000 – 5400 obr/min |
PRZENIESIENIE NAPĘDU
| Rodzaj | Na cztery koła typu Haldex, automatycznie dołączany napęd tylnej osi |
| Skrzynia biegów | Automatyczna dwusprzęgłowa 7-biegowa |
OSIĄGI
| Przyspieszenie od 0 do 100 km/h | 5,6 s |
| Prędkość maksymalna | 250 km/h |
ZUŻYCIE PALIWA
| W cyklu miejskim WLTP | 11,6 l/100 km |
| W cyklu mieszanym WLTP | 8,7 l/100 km |
| W cyklu pozamiejskim WLTP | 7,7 l/100 km |
| Średnie w teście na trasie testowej | 8,0 l/100 km |
| Średnie w teście na całym dystansie 651 kilometrów | 8,2 l/100 km |
| Pojemność zbiornika paliwa | 66 l |
| Emisja CO2 w cyklu mieszanym WLTP | 198 g/km |
| Norma emisji spalin | Euro 6 |
UKŁAD JEZDNY
| Zawieszenie przednie | Kolumny McPhersona, amortyzatory z elektroniczną regulacją siły tłumienia |
| Zawieszenie tylne | Układ wielowahaczowy, sprężyny śrubowe, amortyzatory z elektroniczną regulacją siły tłumienia |
| Przekładnia kierownicza | Zębatkowa, wspomaganie elektryczne |
| Rodzaj opon samochodu testowanego | Zimowe |
| Marka i model opon samochodu testowanego | Goodyear Ultra Grip Performance |
| Rozmiar opon przód | 235/45 R18 98 V |
| Rozmiar opon tył | 235/45 R18 98 V |
| Koło zapasowe | Dojazdowe, w rozmiarze 125/70 R18 |
| Zalecane ciśnienie opon przedniej osi przy standardowym obciążeniu | 2,5 bara |
| Zalecane ciśnienie opon tylnej osi przy standardowym obciążeniu | 2,5 bara |
| Zalecane ciśnienie opon przedniej osi przy średnim obciążeniu | 2,8 bara |
| Zalecane ciśnienie opon tylnej osi przy średnim obciążeniu | 2,8 bara |
| Zalecane ciśnienie opon przedniej osi przy maksymalnym obciążeniu | 2,8 bara |
| Zalecane ciśnienie opon tylnej osi przy maksymalnym obciążeniu | 3,2 bara |
| Zalecane ciśnienie w kole dojazdowym | 4,2 bara |
UKŁAD HAMULCOWY
| Przód | Tarcze wentylowane |
| Tył | Tarcze lite |
NADWOZIE
| Rodzaj nadwozia | Samonośne |
| Homologacja | 5-osobowa |
| Długość | 4856 mm |
| Szerokość bez lusterek zewnętrznych | 1864 mm |
| Szerokość z lusterkami zewnętrznymi | 2031 mm |
| Wysokość | 1477 mm |
| Rozstaw osi | 2841 mm |
| Rozstaw kół przód | 1584 mm |
| Rozstaw kół tył | 1572 mm |
| Prześwit | 149 mm |
| Kąt natarcia | 14 stopni |
| Kąt zejścia | 12,2 stopnia |
| Szerokość wnętrza przód | 1507 mm |
| Szerokość wnętrza tył | 1520 mm |
| Wysokość wnętrza od siedziska przedniego fotela do dachu | 995 mm |
| Wysokość wnętrza od siedziska tylnej kanapy do dachu | 1001 mm |
| Pojemność bagażnika | 660 – 1950 litrów |
| Szerokość bagażnika | 1010 mm |
| Długość bagażnika do oparcia tylnej kanapy | 1140 mm |
| Masa własna | 1576 kg |
| Ładowność | 715 kg |
| Dopuszczalne obciążenie dachu | 100 kg |
| Dopuszczalna masa całkowita | 2291 kg |
| Maksymalna masa przyczepy z hamulcem | 2200 kg |
| Maksymalna masa przyczepy bez hamulca | 750 kg |
