SKODA SCALA 1.0 TSI 115 KM – DANE TECHNICZNE

SILNIK
| Rodzaj | Benzynowy, turbodoładowany, rzędowy, 3 cylindry, 12 zaworów |
| Umieszczenie | Poprzecznie z przodu |
| Rozrząd | Napędzany paskiem zębatym, DOHC, 4 zawory na cylinder |
| Wymiana napędu rozrządu | Co 210 000 km |
| Pojemność skokowa | 999 cm3 |
| Średnica cylindra x skok tłoka | 74,5 x 76,4 mm |
| Stopień sprężania | Brak danych |
| Moc maksymalna | 85 kW (116 KM) w zakresie 5000-5500 obr/min |
| Maksymalny moment obrotowy | 200 Nm w zakresie 2000-3500 obr/min |
| Maksymalne obroty | 6500/min |
PRZENIESIENIE NAPĘDU
| Rodzaj | Na przednią oś |
| Skrzynia biegów | Manualna 6-biegowa |
OSIĄGI
| Przyspieszenie od 0 do 100 km/h | 9,8 s |
| Prędkość maksymalna | 201 km/h |
ZUŻYCIE PALIWA
| W cyklu niskim WLTP (jazda miejska) | 7,2 l/100 km |
| W cyklu mieszanym WLTP | 5,7 l/100 km |
| W cyklu wysokim WLTP (jazda pozamiejska) | 4,9 l/100 km |
| Średnie na trasie pomiarowej | 5,7 l/100 km |
| Średnie w teście na całym dystansie 1267 km | 5,3 l/100 km |
| Pojemność zbiornika paliwa | 50 l |
| Emisja CO2 w cyklu mieszanym WLTP | 129 g/km |
| Norma emisji spalin | Euro 6d-Temp. |
UKŁAD JEZDNY
| Zawieszenie przednie | Kolumny McPhersona, wahacze trójkątne, amortyzatory gazowo-olejowe |
| Zawieszenie tylne | Belka skrętna, sprężyny śrubowe, amortyzatory gazowo-olejowe |
| Przekładnia kierownicza | Zębatkowa, wspomaganie elektromechaniczne, 2,7 obrotu kierownicą między skrajnymi położeniami kół |
| Rodzaj opon samochodu testowanego | Zimowe |
| Marka i model opon samochodu testowanego | Fulda Kristall Control HP |
| Rozmiar opon przednich | 205/50 R17 93 V |
| Rozmiar opon tylnych | 205/50 R17 93 V |
| Koło zapasowe | Pełnowymiarowe, opona Goodyear EfficientGrip w rozmiarze 195/60 R16 89 H |
| Zalecane ciśnienie opon przedniej osi przy standardowym obciążeniu | 2,3 bara |
| Zalecane ciśnienie opon tylnej osi przy standardowym obciążeniu | 2,3 bara |
| Zalecane ciśnienie opon przedniej osi przy maksymalnym obciążeniu | 2,5 bara |
| Zalecane ciśnienie opon tylnej osi przy maksymalnym obciążeniu | 3,2 bara |
UKŁAD HAMULCOWY
| Przód | Tarcze wentylowane |
| Tył | Tarcze lite |
UKŁAD KLIMATYZACJI
| Rodzaj czynnika chłodniczego | R-1234yf |
| Pojemność układu | 430 g |
NADWOZIE
| Rodzaj nadwozia | Samonośne |
| Homologacja | 5-osobowa |
| Długość | 4362 mm |
| Szerokość bez lusterek zewnętrznych | 1516 mm |
| Szerokość z lusterkami zewnętrznymi | 1988 mm |
| Wysokość | 1471 mm |
| Zwis przedni | 843 mm |
| Zwis tylny | 870 mm |
| Kąt natarcia | 14,7 stopnia |
| Kąt zejścia | 14,7 stopnia |
| Rozstaw osi | 2649 mm |
| Rozstaw kół przednich | 1531 mm |
| Rozstaw kół tylnych | 1516 mm |
| Średnica zawracania | 10,9 m |
| Pojemność bagażnika | 467-1410 l |
| Długość przestrzeni bagażowej przy rozłożonej kanapie tylnej | 880 mm |
| Szerokość przestrzeni bagażowej | 1001 mm |
| Szerokość wnętrza z przodu | 1439 mm |
| Szerokość wnętrza z tyłu | 1425 mm |
| Wysokość wnętrza od siedziska przedniego fotela do dachu | 1031 mm |
| Wysokość wnętrza od siedziska tylnej kanapy do dachu | 982 mm |
| Masa własna z kierowcą | 1202 kg |
| Ładowność | 466 kg |
| Dopuszczalna masa całkowita | 1668 kg |
| Dopuszczalne obciążenie dachu | 75 kg |
| Dopuszczalny nacisk na hak holowniczy | 75 kg |
| Dopuszczalna masa przyczepy z hamulcem | 1200 kg |
| Dopuszczalna masa przyczepy bez hamulca | 600 kg |
| Dopuszczalna masa całkowita z przyczepą | 2860 kg |
