OPEL INSIGNIA 2.0 DIESEL 170 KM – DANE TECHNICZNE

SILNIK
| Rodzaj | Diesel, turbodoładowany, rzędowy, 4 cylindry, 16 zaworów |
| Umieszczenie | Poprzecznie z przodu |
| Rozrząd | Napędzany paskiem zębatym, DOHC, 4 zawory na cylinder |
| Wymiana napędu rozrządu | Co 6 lat lub 150 000 km |
| Pojemność skokowa | 1956 cm3 |
| Stopień sprężania | 16,5:1 |
| Moc maksymalna | 170 KM przy 3750 obr/min |
| Maksymalny moment obrotowy | 400 Nm w zakresie 1750-2500 obr/min |
| Olej silnikowy | 5W-30 |
| Pojemność układu smarowania silnika | 4,9 l |
PRZENIESIENIE NAPĘDU
| Rodzaj | Na przednie koła |
| Skrzynia biegów | Manualna 6-biegowa |
OSIĄGI
| Przyspieszenie od 0 do 100 km/h | 8,7 s |
| Prędkość maksymalna | 226 km/h |
ZUŻYCIE PALIWA
| W cyklu miejskim WLTP | 8,0 l/100 km |
| W cyklu mieszanym WLTP | 6,0 l/100 km |
| W cyklu pozamiejskim WLTP | 6,2 l/100 km |
| Średnie w teście na dystansie 942 kilometrów | 4,9 l/100 km |
| Pojemność zbiornika paliwa | 62 l |
| Zasięg według średniego spalania testowego | 790 km |
| Emisja CO2 w cyklu mieszanym WLTP | 157 g/km |
| Norma emisji spalin | Euro 6.2 |
UKŁAD JEZDNY
| Przekładnia kierownicza | Zębatkowa, wspomaganie elektryczne |
| Rodzaj opon samochodu testowanego | Letnie |
| Marka i model opon samochodu testowanego | Hankook Ventus S1 Evo 2 |
| Rozmiar opon przednich | 245/45 R18 96 W |
| Rozmiar opon tylnych | 245/45 R18 96 W |
UKŁAD HAMULCOWY
| Przód | Tarcze wentylowane |
| Tył | Tarcze lite |
NADWOZIE
| Rodzaj nadwozia | Samonośne |
| Homologacja | 5-osobowa |
| Długość | 4897 mm |
| Szerokość z lusterkami zewnętrznymi | 2093 mm |
| Wysokość | 1455 mm |
| Rozstaw osi | 2829 mm |
| Rozstaw kół przód | 1607 mm |
| Rozstaw kół tył | 1610 mm |
| Pojemność bagażnika | 490-1450 litrów |
