PEUGEOT RIFTER 1.5 BLUEHDI 100 – DANE TECHNICZNE

SILNIK
| Rodzaj | Diesel, turbodoładowany, rzędowy, 4 cylindry, 16 zaworów |
| Umieszczenie | Poprzecznie z przodu |
| Rozrząd | Napędzany paskiem zębatym, DOHC, 4 zawory na cylinder |
| Wymiana napędu rozrządu | Co 6 lat lub 150 000 km |
| Pojemność skokowa | 1499 cm3 |
| Wtrysk | Bezpośredni, sterowany elektronicznie |
| Moc maksymalna | 73 kW (100 KM) przy 3500 obr/min |
| Maksymalny moment obrotowy | 250 Nm przy 1750 obr/min |
| Olej silnikowy | 5W-30 |
| Pojemność układu smarowania silnika | 4,0 l |
| Akumulator rozruchowy | EXIDE 60 Ah |
PRZENIESIENIE NAPĘDU
| Rodzaj | Na przednie koła |
| Skrzynia biegów | Manualna 5-biegowa |
OSIĄGI
| Przyspieszenie od 0 do 100 km/h | 13,9 s |
| Prędkość maksymalna | 171 km/h |
ZUŻYCIE PALIWA
| W cyklu niskim WLTP (jazda miejska) | 5,7 l/100 km |
| W cyklu mieszanym WLTP | 5,5 l/100 km |
| W cyklu wysokim WLTP (jazda pozamiejska) | 4,8 l/100 km |
| Średnie na trasie pomiarowej | 5,6 l/100 km |
| Średnie w teście na dystansie 665 kilometrów | 5,0 l/100 km |
| Pojemność zbiornika paliwa | 60 l |
| Emisja CO2 w cyklu mieszanym WLTP | 144 g/km |
| Norma emisji spalin | Euro 6.2 |
UKŁAD JEZDNY
| Zawieszenie przednie | Kolumny McPhersona, amortyzatory gazowo-olejowe |
| Zawieszenie tylne | Belka skrętna, amortyzatory gazowo-olejowe |
| Przekładnia kierownicza | Zębatkowa, wspomaganie elektryczne |
| Rodzaj opon samochodu testowanego | Zimowe |
| Marka i model opon samochodu testowanego | Eurorepar Reliance Winter |
| Rozmiar opon przednich | 215/60 R16 99 H |
| Rozmiar opon tylnych | 215/60 R16 99 H |
| Koło zapasowe | Pełnowymiarowe, 215/60 R16 99 H |
| Zalecane ciśnienie w oponach przedniej osi przy standardowym obciążeniu | 2,2 bara |
| Zalecane ciśnienie w oponach tylnej osi przy standardowym obciążeniu | 2,2 bara |
| Zalecane ciśnienie w oponach przedniej osi przy maksymalnym obciążeniu | 2,4 bara |
| Zalecane ciśnienie w oponach tylnej osi przy maksymalnym obciążeniu | 3,2 bara |
| Zalecane ciśnienie w oponie koła zapasowego | 3,2 bara |
UKŁAD HAMULCOWY
| Przód | Tarcze wentylowane |
| Tył | Tarcze lite |
UKŁAD KLIMATYZACJI
| Rodzaj czynnika chłodzącego | R-1234yf |
| Pojemność układu | 510 g |
NADWOZIE
| Rodzaj nadwozia | Samonośne |
| Homologacja | 5-osobowa, w opcji 7-osobowa (koszt 2900 zł) |
| Długość | 4403 mm |
| Szerokość bez lusterek zewnętrznych | 1848 mm |
| Szerokość z lusterkami zewnętrznymi | 2107 mm |
| Wysokość bez relingów dachowych | 1800 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi | 1844 mm |
| Rozstaw osi | 2785 mm |
| Średnica zawracania | 10,8 m |
| Pojemność bagażnika | 625 l |
| Masa własna | 1529 kg |
