CITROEN C4 CACTUS 1.2 PURETECH 130 – DANE TECHNICZNE

SILNIK
| Rodzaj | Benzynowy, turbodoładowany, rzędowy, 3 cylindry, 12 zaworów |
| Umieszczenie | Poprzecznie z przodu |
| Rozrząd | DOHC, 4 zawory na cylinder |
| Pojemność skokowa | 1199 cm3 |
| Średnica cylindra x skok tłoka | 75,0 x 90,5 mm |
| Moc maksymalna | 96 kW (131 KM) przy 5500 obr/min |
| Maksymalny moment obrotowy | 230 Nm przy 1750 obr/min |
PRZENIESIENIE NAPĘDU
| Rodzaj | Na przednie koła |
| Skrzynia biegów | Manualna 6-biegowa |
OSIĄGI
| Przyspieszenie od 0 do 100 km/h | 8,1 s |
| Prędkość maksymalna | 208 km/h |
ZUŻYCIE PALIWA
| W cyklu niskim WLTP (jazda miejska) – dane dla wersji z automatyczną skrzynią biegów | 7,9 l/100 km |
| W cyklu mieszanym WLTP – dane dla wersji z automatyczną skrzynią biegów | 6,2 l/100 km |
| W cyklu wysokim WLTP (jazda pozamiejska) – dane dla wersji z automatyczną skrzynią biegów | 5,2 l/100 km |
| Średnie w teście na dystansie 924 kilometrów | 5,8 l/100 km |
| Pojemność zbiornika paliwa | 50 l |
| Emisja CO2 w cyklu mieszanym WLTP – dane dla wersji z automatyczną skrzynią biegów | 139 g/km |
| Norma emisji spalin | Euro 6 |
UKŁAD JEZDNY
| Zawieszenie przednie | Kolumny McPhersona, amortyzatory gazowo-olejowe |
| Zawieszenie tylne | Belka skrętna, amortyzatory gazowo-olejowe |
| Przekładnia kierownicza | Zębatkowa, wspomaganie elektryczne |
| Rodzaj opon samochodu testowanego | Letnie |
| Marka i model opon samochodu testowanego | Goodyear EfficientGrip |
| Rozmiar opon przednich | 205/50 R17 89 V |
| Rozmiar opon tylnych | 205/50 R17 89 V |
| Koło zapasowe | Pełnowymiarowe, opona Barum Brillantis w rozmiarze 185/65 R15 88T |
| Zalecane ciśnienie opon przedniej osi przy standardowym obciążeniu | 2,3 bara |
| Zalecane ciśnienie opon tylnej osi przy standardowym obciążeniu | 2,3 bara |
| Zalecane ciśnienie opon przedniej osi przy maksymalnym obciążeniu | 2,3 bara |
| Zalecane ciśnienie opon tylnej osi przy maksymalnym obciążeniu | 2,6 bara |
| Zalecane ciśnienie opony koła zapasowego | 3,0 bary |
UKŁAD HAMULCOWY
| Przód | Tarcze wentylowane |
| Tył | Tarcze lite |
NADWOZIE
| Rodzaj nadwozia | Samonośne |
| Homologacja | 5-osobowa |
| Długość | 4170 mm |
| Szerokość bez lusterek zewnętrznych | 1714 mm |
| Szerokość z lusterkami zewnętrznymi | 1979 mm |
| Wysokość | 1480 mm |
| Szerokość wnętrza z przodu | 1420 mm |
| Szerokość wnętrza z tyłu | 1392 mm |
| Rozstaw osi | 2595 mm |
| Rozstaw kół przednich | 1479 mm |
| Rozstaw kół tylnych | 1477 mm |
| Średnica zawracania | 10,9 m |
| Zwis przedni | 833 mm |
| Zwis tylny | 741 mm |
| Pojemność bagażnika | 358-1170 l |
| Masa własna – dane dla wersji z automatyczną skrzynią biegów | 1090 kg |
| Ładowność – dane dla wersji z automatyczną skrzynią biegów | 535 kg |
| Dopuszczalna masa całkowita – dane dla wersji z automatyczną skrzynią biegów | 1625 kg |
