
HYBRYDOWY ZESPÓŁ NAPĘDOWY
| Moc maksymalna | 200 kW (272 KM) |
| Maksymalny moment obrotowy | 365 Nm |
SILNIK SPALINOWY
| Rodzaj | benzynowy, turbodoładowany, rzędowy, 4 cylindry, 16 zaworów. |
| Umieszczenie | poprzecznie z przodu. |
| Rozrząd | napędzany łańcuchem, DOHC, 4 zawory na cylinder. |
| Zasilanie | bezpośredni wtrysk paliwa. |
| Pojemność skokowa | 1496 cm3. |
| Moc maksymalna | 105 kW (143 KM). |
| Maksymalny moment obrotowy | 230 Nm. |
| Olej silnikowy | 0W-20. |
REKLAMA
SILNIK ELEKTRYCZNY
| Umieszczenie | z przodu pod maską. |
| Moc maksymalna | 135 kW (183 KM). |
| Maksymalny moment obrotowy | 340 Nm. |
AKUMULATOR TRAKCYJNY
| Umieszczenie | w podłodze kabiny pasażerskiej. |
| Pojemność użytkowa | 21,4 kWh. |
ŁADOWANIE AKUMULATORA TRAKCYJNEGO
| Czas ładowania z gniazda 230 V od 0 do 100% | około 10 h. |
| Czas ładowania prądem zmiennym (AC) z mocą 7 kW od 0 do 100% | około 3 h. |
| Złącze ładowania | Type 2. |
PRZENIESIENIE NAPĘDU
| Rodzaj | na przednie koła. |
| Skrzynia biegów | automatyczna 2-biegowa. |
OSIĄGI
| Przyspieszenie od 0 do 100 km/h | 6,9 s. |
| Prędkość maksymalna | 200 km/h. |
ZUŻYCIE PALIWA
| W cyklu mieszanym WLTP | 0,54 l/100 km. |
| Średnie na trasie pomiarowej o długości 100 km, z rozładowanym akumulatorem trakcyjnym* | 5,7 l/100 km. |
| Średnie na trasie pomiarowej o długości 100 km, z naładowanym akumulatorem trakcyjnym* | 3,9 l/100 km. |
| Średnie w teście na całym dystansie 1193 km | 5,5 l/100 km. |
| Pojemność zbiornika paliwa | 55 l. |
| Zasięg według średniego zużycia paliwa na trasie pomiarowej, z uwzględnieniem pracy napędu hybrydowego | 1410 km. |
| Emisja CO2 w cyklu mieszanym WLTP | 14 g/km |
| Norma emisji spalin | Euro 6 |
ZUŻYCIE ENERGII ELEKTRYCZNEJ
| Średnie na trasie pomiarowej o długości 100 km, z rozładowanym akumulatorem trakcyjnym* | -1,1 kWh/100 km (auto odzyskało taką ilość energii na trasie pomiarowej). |
| Średnie na trasie pomiarowej o długości 100 km, z naładowanym akumulatorem trakcyjnym* | 5,2 kWh/100 km. |
| Średnie w teście na całym dystansie 1193 km | 1,8 kWh/100 km. |
| Zasięg na energii elektrycznej | 100 km. |


UKŁAD JEZDNY
| Zawieszenie przednie | kolumny McPhersona z amortyzatorami gazowo-olejowymi, stabilizator. |
| Zawieszenie tylne | wielowahaczowe, amortyzatory gazowo-olejowe, sprężyny śrubowe, stabilizator. |
| Przekładnia kierownicza | zębatkowa, wspomaganie elektryczne. |
| Rodzaj opon egzemplarza testowanego | letnie. |
| Marka i model opon egzemplarza testowanego | Bridgestone Alenza 001. |
| Rozmiar opon przednich i tylnych | 225/55 R19 99V. |
| Koło zapasowe | brak, w standardzie zestaw naprawczy. |
| Zalecane ciśnienie w oponach przedniej i tylnej osi | 2,5 bar. |
REKLAMA
UKŁAD HAMULCOWY
| Oś przednia | tarcze wentylowane. |
| Oś tylna | tarcze lite. |
UKŁAD KLIMATYZACJI
| Rodzaj czynnika chłodzącego | R-1234yf. |
| Pojemność układu | 980 g. |
NADWOZIE
| Rodzaj | samonośne. |
| Homologacja | 5-osobowa. |
| Długość | 4670 mm. |
| Szerokość bez lusterek zewnętrznych | 1890 mm. |
| Wysokość | 1663 mm. |
| Prześwit | 147 mm. |
| Rozstaw osi | 2765 mm. |
| Średnica zawracania | 11,5 m. |
| Pojemność bagażnika | 507-1291 l. |
| Masa własna | 1855 kg. |
| Ładowność | 475 kg. |
| Dopuszczalna masa całkowita | 2330 kg. |
| Dopuszczalna masa przyczepy z hamulcem | 1500 kg. |
| Dopuszczalna masa przyczepy bez hamulca | 750 kg. |
Więcej informacji na temat MG HS Plug-In Hybrid:
