SEAT IBIZA 1.0 TSI 95 KM – DANE TECHNICZNE

SILNIK
| Rodzaj | Benzynowy, turbodoładowany, rzędowy, 3 cylindry, 12 zaworów |
| Umieszczenie | Poprzecznie z przodu |
| Rozrząd | Napędzany paskiem zębatym, DOHC, 4 zawory na cylinder |
| Pojemność skokowa | 999 cm3 |
| Średnica cylindra x skok tłoka | 74,5 x 76,4 mm |
| Stopień sprężania | 10,3 : 1 |
| Moc maksymalna | 70 kW (95 KM) przy 5000 obr/min |
| Maksymalny moment obrotowy | 175 Nm w zakresie 2000–3500 obr/min |
PRZENIESIENIE NAPĘDU
| Rodzaj | Na przednie koła |
| Skrzynia biegów | Manualna 5-biegowa |
OSIĄGI
| Przyspieszenie od 0 do 100 km/h | 10,9 s |
| Prędkość maksymalna | 182 km/h |
ZUŻYCIE PALIWA
| W cyklu niskim WLTP (jazda miejska) | 7,3 l/100 km |
| W cyklu mieszanym WLTP | 5,4 l/100 km |
| W cyklu wysokim WLTP (jazda pozamiejska) | 4,7 l/100 km |
| Średnie na trasie pomiarowej | 5,2 l/100 km |
| Średnie w teście na całym dystansie | 5,4 l/100 km |
| Pojemność zbiornika paliwa | 40 l |
| Emisja CO2 w cyklu mieszanym WLTP | 124 g/km |
| Norma emisji spalin | Euro 6 |
UKŁAD JEZDNY
| Zawieszenie przednie | Kolumny McPhersona, amortyzatory gazowo-olejowe |
| Zawieszenie tylne | Belka skrętna, amortyzatory gazowo-olejowe |
| Przekładnia kierownicza | Zębatkowa, wspomaganie elektromechaniczne |
| Rodzaj opon samochodu testowanego | Zimowe |
| Marka i model opon samochodu testowanego | Fulda Montero 3 |
| Rozmiar opon przednich | 185/65 R15 88 T |
| Rozmiar opon tylnych | 185/65 R15 88 T |
| Koło zapasowe | Pełnowymiarowe, opona Falken Sincera SN832A w rozmiarze 185/65 R15 88 H |
| Zalecane ciśnienie opon przedniej osi przy standardowym obciążeniu | 2,6 bara |
| Zalecane ciśnienie opon tylnej osi przy standardowym obciążeniu | 2,4 bara |
| Zalecane ciśnienie opon przedniej osi przy maksymalnym obciążeniu | 2,6 bara |
| Zalecane ciśnienie opon tylnej osi przy maksymalnym obciążeniu | 2,7 bara |
UKŁAD HAMULCOWY
| Przód | Tarcze wentylowane |
| Tył | Bębny |
UKŁAD KLIMATYZACJI
| Rodzaj czynnika chłodniczego | R-1234yf |
| Pojemność układu | 430 g |
NADWOZIE
| Rodzaj nadwozia | Samonośne |
| Homologacja | 5-osobowa |
| Długość | 4059 mm |
| Szerokość bez lusterek zewnętrznych | 1780 mm |
| Szerokość z lusterkami zewnętrznymi | 1942 mm |
| Wysokość | 1444 mm |
| Rozstaw osi | 2564 mm |
| Rozstaw kół przednich | 1525 mm |
| Rozstaw kół tylnych | 1505 mm |
| Średnica zawracania | 10,0 m |
| Zwis przedni | 796 mm |
| Zwis tylny | 699 mm |
| Szerokość wnętrza z przodu | 1425 mm |
| Szerokość wnętrza z tyłu | 1403 mm |
| Wysokość wnętrza od siedziska przedniego fotela do dachu | 1022 mm |
| Wysokość wnętrza od siedziska tylnej kanapy do dachu | 957 mm |
| Pojemność bagażnika | 355-1165 l |
| Masa własna | 1102 kg |
| Ładowność | 458 kg |
| Dopuszczalne obciążenie dachu | 75 kg |
| Dopuszczalna masa całkowita | 1560 kg |
| Dopuszczalna masa przyczepy z hamulcem | 1000 kg |
| Dopuszczalna masa przyczepy bez hamulca | 560 kg |
| Dopuszczalna masa całkowita z przyczepą | 2560 kg |
