
HYBRYDOWY ZESPÓŁ NAPĘDOWY
| Moc maksymalna | 164 kW (223 KM) |
SILNIK SPALINOWY
| Oznaczenie | M20A-FXS |
| Rodzaj | benzynowy, wolnossący, rzędowy, 4 cylindry, 16 zaworów |
| Umieszczenie | poprzecznie z przodu |
| Rozrząd | DOHC, 4 zawory na cylinder |
| Zasilanie | wielopunktowy wtrysk paliwa |
| Pojemność skokowa | 1987 cm3 |
| Średnica cylindra x skok tłoka | 80,5 x 97,5 mm |
| Stopień sprężania | 14,0 : 1 |
| Moc maksymalna | 112 kW (152 KM) przy 5200 obr/min |
| Maksymalny moment obrotowy | 190 Nm przy 4400 obr/min |
SILNIK ELEKTRYCZNY
| Umieszczenie | z przodu pod maską |
| Moc maksymalna | 120 kW (163 KM) |
| Maksymalny moment obrotowy | 208 Nm |
AKUMULATOR TRAKCYJNY
| Rodzaj | litowo-jonowy |
| Umieszczenie | w podłodze kabiny pasażerskiej |
| Pojemność brutto | 13,6 kWh |
ŁADOWANIE AKUMULATORA TRAKCYJNEGO
| Czas ładowania z gniazda 230 V od 0 do 100%* | 6 h 30 min |
| Czas ładowania z gniazda 230 V od 20 do 100% | 5 h 20 min |
| Czas ładowania ze stacji ładowania prądem 3-fazowym | 2 h 30 min |
PRZENIESIENIE NAPĘDU
| Rodzaj | na przednie koła |
| Skrzynia biegów | automatyczna bezstopniowa |
OSIĄGI
| Przyspieszenie od 0 do 100 km/h | 7,4 s |
| Prędkość maksymalna | 180 km/h |
ZUŻYCIE PALIWA
| W cyklu mieszanym WLTP | 0,8-0,9 l/100 km |
| Średnie na trasie pomiarowej o długości 100 km, z rozładowanym akumulatorem trakcyjnym* | 4,1 l/100 km |
| Średnie na trasie pomiarowej o długości 100 km, z naładowanym akumulatorem trakcyjnym* | 1,9 l/100 km |
| Średnie w teście na całym dystansie 1430 km | 4,6 l/100 km |
| Pojemność zbiornika paliwa | 43 l |
| Zasięg według średniego zużycia paliwa na trasie pomiarowej, z uwzględnieniem pracy napędu hybrydowego | 1049 km |
| Emisja CO2 w cyklu mieszanym WLTP | 19-20 g/km |
| Norma emisji spalin | Euro 6EA |
ZUŻYCIE ENERGII ELEKTRYCZNEJ
| Średnie na trasie pomiarowej o długości 100 km, z rozładowanym akumulatorem trakcyjnym* | 0,0 kWh/100 km |
| Średnie na trasie pomiarowej o długości 100 km, z naładowanym akumulatorem trakcyjnym* | 18,4 kWh/100 km |
| Teoretyczny zasięg na energii elektrycznej | 74 km |
| Zasięg na energii elektrycznej podawany przez producenta | 66 km |


UKŁAD JEZDNY
| Zawieszenie przednie | kolumny McPhersona z amortyzatorami gazowo-olejowymi, wahacze poprzeczne, stabilizator |
| Zawieszenie tylne | podwójne wahacze, sprężyny śrubowe, amortyzatory gazowo-olejowe, stabilizator |
| Przekładnia kierownicza | zębatkowa, wspomaganie elektryczne |
| Rodzaj opon egzemplarza testowanego | letnie |
| Marka i model opon egzemplarza testowanego | Bridgestone Turanza |
| Rozmiar opon przednich i tylnych | 225/50 R19 96V |
| Koło zapasowe | brak (w standardzie zestaw naprawczy) |
| Zalecane ciśnienie w oponach przedniej i tylnej osi | 2,3 bar |
UKŁAD HAMULCOWY
| Oś przednia | tarcze wentylowane |
| Oś tylna | tarcze lite |
UKŁAD KLIMATYZACJI
| Rodzaj czynnika chłodniczego | R-1234yf |
| Pojemność układu | 1500 g |
NADWOZIE
| Rodzaj | samonośne |
| Homologacja | 5-osobowa |
| Współczynnik oporu powietrza Cx | 0,318 |
| Długość | 4362 mm |
| Szerokość bez lusterek zewnętrznych | 1832 mm |
| Wysokość | 1558 mm |
| Zwis przedni | 911 mm |
| Zwis tylny | 811 mm |
| Prześwit | 137 mm |
| Rozstaw osi | 2640 mm |
| Średnica zawracania | 11,0 m |
| Szerokość wnętrza z przodu | 1465 mm |
| Wysokość wnętrza z przodu | 1210 mm |
| Pojemność bagażnika | 310 l |
| Masa własna bez kierowcy | 1605 kg |
| Ładowność | 525 kg |
| Dopuszczalna masa całkowita | 2130 kg |
| Dopuszczalna masa przyczepy z hamulcem | 725 kg |
| Dopuszczalna masa przyczepy bez hamulca | 725 kg |
| Dopuszczalna masa zespołu pojazdów | 2855 kg |
Więcej informacji na temat Toyoty CH-R Plug-in:
