MINI COUNTRYMAN SE – DANE TECHNICZNE

HYBRYDOWY ZESPÓŁ NAPĘDOWY
| Moc maksymalna | 162 kW (220 KM) w zakresie 5000-5500 obr/min |
| Maksymalny moment obrotowy | 385 Nm w zakresie 1500-3800 obr/min |
SILNIK SPALINOWY
| Rodzaj | Benzynowy, turbodoładowany, 3 cylindry, 12 zaworów |
| Umieszczenie | Poprzecznie z przodu |
| Rozrząd | DOHC, 4 zawory na cylinder |
| Pojemność skokowa | 1499 cm3 |
| Średnica cylindra x skok tłoka | 82 x 94,6 mm |
| Stopień sprężania | 11 : 1 |
| Moc maksymalna | 92 kW (125 KM) przy 5000 obr/min |
| Maksymalny moment obrotowy | 220 Nm |
SILNIK ELEKTRYCZNY
| Moc maksymalna | 70 kW (95 KM) przy 3900 obr/min |
| Maksymalny moment obrotowy | 165 Nm przy 3000 obr/min |
PRZENIESIENIE NAPĘDU
| Rodzaj | Na cztery koła |
| Skrzynia biegów | Automatyczna 6-biegowa |
OSIĄGI
| Przyspieszenie od 0 do 100 km/h | 6,8 s |
| Prędkość maksymalna | 196 km/h |
ZUŻYCIE PALIWA
| W cyklu mieszanym WLTP | 1,9 l/100 km |
| Średnie na trasie pomiarowej | 5,1 l/100 km |
| Średnie w teście na dystansie 843 kilometrów | 6,6 l/100 km |
| Pojemność zbiornika paliwa | 36 l |
| Emisja CO2 w cyklu mieszanym WLTP | 43 g/km |
| Norma emisji spalin | Euro 6 |
ZUŻYCIE ENERGII ELEKTRYCZNEJ
| Średnie według danych producenta | 15,3 kWh/100 km |
| Średnie na trasie testowej | 3,6 kWh/100 km |
| Średnie w teście na dystansie 843 kilometrów | 2,6 kWh/100 km |
| Pojemność brutto akumulatora energii elektrycznej | 10 kWh |
| Umieszczenie akumulatora energii elektrycznej | Pod tylną kanapą |
| Zasięg na energii elektrycznej | 48 km |
| Sposób ładowania akumulatora | W standardzie – za pomocą 1-fazowego przewodu, w opcji – za pomocą 3-fazowego przewodu |
| Czas ładowania akumulatora | Z domowego gniazdka elektrycznego – około 5 godzin |
UKŁAD JEZDNY
| Zawieszenie przednie | Kolumny McPhersona, amortyzatory gazowo-olejowe |
| Zawieszenie tylne | Wielowahaczowe, amortyzatory gazowo-olejowe |
| Przekładnia kierownicza | Zębatkowa, wspomaganie elektryczne |
| Rodzaj opon samochodu testowanego | Letnie |
| Marka i model opon samochodu testowanego | Continental EcoContact 6 SSR |
| Rozmiar opon przednich | 225/45 R19 W XL |
| Rozmiar opon tylnych | 225/45 R19 W XL |
| Koło zapasowe | Zestaw naprawczy |
| Zalecane ciśnienie opon przedniej osi przy standardowym obciążeniu | 2,4 bara |
| Zalecane ciśnienie opon tylnej osi przy standardowym obciążeniu | 2,4 bara |
| Zalecane ciśnienie opon przedniej osi przy maksymalnym obciążeniu | 2,5 bara |
| Zalecane ciśnienie opon tylnej osi przy maksymalnym obciążeniu | 2,9 bara |
UKŁAD HAMULCOWY
| Przód | Tarcze wentylowane |
| Tył | Tarcze wentylowane |
UKŁAD KLIMATYZACJI
| Rodzaj czynnika chłodniczego | R-1234yf |
| Pojemność układu | 650 g |
NADWOZIE
| Rodzaj nadwozia | Samonośne |
| Homologacja | 5-osobowa |
| Długość | 4297 mm |
| Szerokość | 1822 mm |
| Wysokość | 1559 mm |
| Rozstaw osi | 2670 mm |
| Średnica zawracania | 11,4 m |
| Masa własna | 1715 kg |
| Pojemność bagażnika | 405-1275 l |
| Ładowność | 555 kg |
| Dopuszczalna masa całkowita | 2270 kg |
| Dopuszczalny nacisk na oś przednią | 1115 kg |
| Dopuszczalny nacisk na oś tylną | 1205 kg |
