OPEL ASTRA 1.4 TURBO 125 KM – DANE TECHNICZNE

SILNIK
| Rodzaj | Benzynowy, turbodoładowany, rzędowy, 4 cylindry, 16 zaworów |
| Umieszczenie | Poprzecznie z przodu |
| Pojemność skokowa | 1399 cm3 |
| Średnica cylindra x skok tłoka | 74 x 81,3 mm |
| Wtrysk paliwa | Bezpośredni, sterowany elektronicznie |
| Stopień sprężania | 10 : 1 |
| Moc maksymalna | 92 kW (125 KM) w zakresie 4000-5600 obr/min |
| Maksymalny moment obrotowy | 245 Nm w zakresie 2000-3500 obr/min |
PRZENIESIENIE NAPĘDU
| Rodzaj | Na przednie koła |
| Skrzynia biegów | Manualna 6-biegowa |
OSIĄGI
| Przyspieszenie od 0 do 100 km/h | 9,5 s |
| Prędkość maksymalna | 205 km/h |
ZUŻYCIE PALIWA
| W cyklu niskim WLTP (jazda miejska) | 8,6 l/100 km |
| W cyklu mieszanym WLTP | 6,5 l/100 km |
| W cyklu wysokim WLTP (jazda pozamiejska) | 5,6 l/100 km |
| Średnie na trasie pomiarowej | 4,6 l/100 km |
| Średnie w teście na dystansie 1079 kilometrów | 5,1 l/100 km |
| Pojemność zbiornika paliwa | 48 l |
| Emisja CO2 w cyklu mieszanym WLTP | 147 g/km |
| Norma emisji spalin | Euro 6.2 |
UKŁAD JEZDNY
| Zawieszenie przednie | Kolumny McPhersona, amortyzatory gazowo-olejowe |
| Zawieszenie tylne | Wahacze z drążkami Watta, amortyzatory gazowo-olejowe |
| Przekładnia kierownicza | Zębatkowa, wspomaganie elektryczne |
| Rodzaj opon samochodu testowanego | Letnie |
| Marka i model opon samochodu testowanego | Continental Eco Contact 6 |
| Rozmiar opon przód | 205/55 R16 91 V |
| Rozmiar opon tył | 205/55 R16 91 V |
| Koło zapasowe | Dojazdowe, opona Continental w rozmiarze 115/70 R16 92 M |
| Zalecane ciśnienie w oponach przedniej osi przy standardowym obciążeniu | 2,2 bara |
| Zalecane ciśnienie w oponach tylnej osi przy standardowym obciążeniu | 2,2 bara |
| Zalecane ciśnienie w oponach przedniej osi przy maksymalnym obciążeniu | 2,5 bara |
| Zalecane ciśnienie w oponach tylnej osi przy maksymalnym obciążeniu | 2,7 bara |
UKŁAD HAMULCOWY
| Przód | Tarcze wentylowane |
| Tył | Tarcze lite |
UKŁAD KLIMATYZACJI
| Rodzaj czynnika chłodniczego | R-1234yf |
| Pojemność układu | 400 g |
NADWOZIE
| Rodzaj nadwozia | Samonośne |
| Homologacja | 5-osobowa |
| Długość | 4370 mm |
| Szerokość bez lusterek zewnętrznych | 1809 mm |
| Szerokość z lusterkami zewnętrznymi | 2042 mm |
| Wysokość | 1485 mm |
| Rozstaw osi | 2662 mm |
| Rozstaw kół przednich | 1548 mm |
| Rozstaw kół tylnych | 1565 mm |
| Średnica zawracania | 11,05 m |
| Pojemność bagażnika | 370-1210 l |
| Masa własna | 1244-1360 kg (w zależności od wersji) |
| Ładowność | 516-530 kg (w zależności od wersji) |
| Dopuszczalna masa całkowita | 1760-1890 kg |
| Dopuszczalna masa przyczepy bez hamulca | 600-680 kg (w zależności od wersji) |
| Dopuszczalna masa przyczepy z hamulcem | 900-1550 kg (w zależności od wersji) |
