OPEL CORSA 1.2 TURBO AT8 – DANE TECHNICZNE

SILNIK
| Rodzaj | Benzynowy, turbodoładowany, rzędowy, 3 cylindry, 12 zaworów |
| Umieszczenie | Poprzecznie z przodu |
| Rozrząd | DOHC, 4 zawory na cylinder |
| Pojemność skokowa | 1199 cm3 |
| Średnica cylindra x skok tłoka | 75 × 90,5 mm |
| Stopień sprężania | 10,5 : 1 |
| Moc maksymalna | 74 kW (101 KM) przy 5500 obr/min |
| Maksymalny moment obrotowy | 205 Nm przy 1750 obr/min |
| Akumulator rozruchowy | VARTA 70 Ah |
PRZENIESIENIE NAPĘDU
| Rodzaj | Na przednie koła |
| Skrzynia biegów | Automatyczna 8-biegowa |
OSIĄGI
| Przyspieszenie od 0 do 100 km/h | 10,8 s |
| Prędkość maksymalna | 192 km/h |
ZUŻYCIE PALIWA
| W cyklu niskim WLTP (jazda miejska) | 7,6 l/100 km |
| W cyklu mieszanym WLTP | 6,2 l/100 km |
| W cyklu wysokim WLTP (jazda pozamiejska) | 5,4 l/100 km |
| Średnie na trasie pomiarowej | 5,6 l/100 km |
| Średnie w teście na dystansie 625 kilometrów | 5,8 l/100 km |
| Pojemność zbiornika paliwa | 44 l |
| Emisja CO2 w cyklu mieszanym WLTP | 141 g/km |
| Norma emisji spalin | Euro 6 |
UKŁAD JEZDNY
| Zawieszenie przednie | Kolumny McPhersona, wahacze poprzeczne, amortyzatory gazowo-olejowe |
| Zawieszenie tylne | Belka skrętna, sprężyny śrubowe, amortyzatory gazowo-olejowe, |
| Przekładnia kierownicza | Zębatkowa, wspomaganie elektromechaniczne, 2,75 obrotu kierownicą między skrajnymi położeniami kół |
| Rodzaj opon samochodu testowanego | Letnie |
| Marka i model opon samochodu testowanego | Continental EcoContact 6 |
| Rozmiar opon przednich | 195/55 R16 87 H |
| Rozmiar opon tylnych | 195/55 R16 87 H |
| Koło zapasowe | Pełnowymiarowe, opona Continental EcoContact 6 w rozmiarze 195/55 R16 87 H |
| Zalecane ciśnienie opon przedniej osi przy standardowym obciążeniu | 2,2 bara |
| Zalecane ciśnienie opon tylnej osi przy standardowym obciążeniu | 2,1 bara |
| Zalecane ciśnienie opon przedniej osi przy maksymalnym obciążeniu | 2,7 bara |
| Zalecane ciśnienie opon tylnej osi przy maksymalnym obciążeniu | 2,9 bara |
UKŁAD HAMULCOWY
| Przód | Tarcze wentylowane |
| Tył | Tarcze lite |
NADWOZIE
| Rodzaj nadwozia | Samonośne |
| Homologacja | 5-osobowa |
| Długość | 4060 mm |
| Szerokość ze złożonymi lusterkami zewnętrznymi | 1765 mm |
| Szerokość z rozłożonymi lusterkami zewnętrznymi | 1960 mm |
| Wysokość | 1435 mm |
| Rozstaw osi | 2538 mm |
| Średnica zawracania | 10,4 m |
| Pojemność bagażnika | 309-1015 l |
| Masa własna | 1154 kg |
| Ładowność | 500 kg |
| Dopuszczalna masa całkowita | 1645 kg |
| Dopuszczalna masa całkowita z przyczepą | 2845 kg |
| Dopuszczalna masa przyczepy bez hamulca | 580 kg |
| Dopuszczalna masa przyczepy z hamulcem | 1200 kg |
