SKODA KAROQ 1.5 TSI 150 KM – DANE TECHNICZNE

SILNIK
| Rodzaj | Benzynowy, turbodoładowany, rzędowy, 4 cylindry, 16 zaworów |
| Umieszczenie | Poprzecznie z przodu |
| Rozrząd | Napędzany paskiem zębatym, DOHC, 4 zawory na cylinder |
| Pojemność skokowa | 1498 cm3 |
| Średnica cylindra x skok tłoka | 74,5 x 85,9 mm |
| Wtrysk | Bezpośredni, sterowany elektronicznie |
| Stopień sprężania | 10,5 : 1 |
| Moc maksymalna | 110 kW (150 KM) w zakresie 5000-6000 obr/min |
| Maksymalny moment obrotowy | 250 Nm w zakresie 1500–3500 obr/min |
PRZENIESIENIE NAPĘDU
| Rodzaj | Na przednie koła |
| Skrzynia biegów | Automatyczna dwusprzęgłowa 7-biegowa |
OSIĄGI
| Przyspieszenie od 0 do 100 km/h | 9,0 s |
| Prędkość maksymalna | 203 km/h |
ZUŻYCIE PALIWA
| W cyklu miejskim WLTP | 8,9 l/100 km |
| W cyklu mieszanym WLTP | 7,3 l/100 km |
| W cyklu pozamiejskim WLTP | 6,3 l/100 km |
| Średnie w teście na całym dystansie 309 kilometrów | 7,1 l/100 km |
| Pojemność zbiornika paliwa | 50 litrów |
| Emisja CO2 w cyklu mieszanym WLTP | 165 g/km |
| Norma emisji spalin | Euro 6 |
UKŁAD JEZDNY
| Zawieszenie przednie | Kolumny McPhersona, amortyzatory gazowo-olejowe |
| Zawieszenie tylne | Układ wielowahaczowy, sprężyny śrubowe, amortyzatory gazowo-olejowe |
| Przekładnia kierownicza | Zębatkowa, wspomaganie elektryczne |
| Rodzaj opon samochodu testowanego | Letnie |
| Marka i model opon samochodu testowanego | Michelin Primacy 3 |
| Rozmiar opon przód | 215/50 R18 92 V |
| Rozmiar opon tył | 215/50 R18 92 V |
| Koło zapasowe | Pełnowymiarowe, opona Hankook Ventus Prime 3 w rozmiarze 215/60 R16 95 V |
| Zalecane ciśnienie opon przedniej osi przy standardowym obciążeniu | 2,1 bara |
| Zalecane ciśnienie opon tylnej osi przy standardowym obciążeniu | 2,1 bara |
| Zalecane ciśnienie opon przedniej osi przy maksymalnym obciążeniu | 2,5 bara |
| Zalecane ciśnienie opon tylnej osi przy maksymalnym obciążeniu | 2,7 bara |
UKŁAD HAMULCOWY
| Przód | Tarcze wentylowane |
| Tył | Tarcze lite |
NADWOZIE
| Rodzaj nadwozia | Samonośne |
| Homologacja | 5-osobowa |
| Długość | 4382 mm |
| Szerokość bez lusterek zewnętrznych | 1841 mm |
| Szerokość z lusterkami zewnętrznymi | 2025 mm |
| Wysokość | 1603 mm |
| Rozstaw osi | 2624 mm |
| Rozstaw kół przednich | 1576 mm |
| Rozstaw kół tylnych | 1541 mm |
| Prześwit | 172 mm |
| Kąt natarcia | 18,5 stopnia |
| Szerokość wnętrza przód | 1486 mm |
| Szerokość wnętrza tył | 1451 mm |
| Wysokość wnętrza od siedziska przedniego fotela do dachu | 1022 mm |
| Wysokość wnętrza od siedziska tylnej kanapy do dachu | 1020 mm |
| Pojemność bagażnika | 521-1630 litrów |
| Masa własna | 1264 kg |
| Ładowność | 668 kg |
| Dopuszczalne obciążenie dachu | 75 kg |
| Dopuszczalna masa całkowita | 1932 kg |
| Dopuszczalna masa przyczepy z hamulcem | 1500 kg |
| Dopuszczalna masa przyczepy bez hamulca | 690 kg |
| Dopuszczalna masa całkowita z przyczepą | 3432 kg |
