SKODA OCTAVIA 1.5 TSI – DANE TECHNICZNE Z TESTU DŁUGODYSTANSOWEGO

SILNIK
| Rodzaj | Benzynowy, turbodoładowany, rzędowy, 4 cylindry, 16 zaworów |
| Umieszczenie | Poprzecznie z przodu |
| Rozrząd | Napędzany paskiem zębatym, DOHC, 4 zawory na cylinder, system odłączania dwóch cylindrów |
| Pojemność skokowa | 1498 cm3 |
| Średnica cylindra x skok tłoka | 75,0 x 85,9 mm |
| Stopień sprężania | 10,5 : 1 |
| Moc maksymalna | 110 kW (150 KM) w zakresie 5000-6000 obr/min |
| Maksymalny moment obrotowy | 250 Nm w zakresie 1500-3500 obr/min |
| Olej silnikowy | 0W-20 |
| Pojemność układu smarowania silnika przy wymianie oleju | ok. 4,3 l |
| Akumulator rozruchowy | VARTA 59 Ah |
PRZENIESIENIE NAPĘDU
| Rodzaj | Na przednie koła |
| Skrzynia biegów | Manualna 6-biegowa |
OSIĄGI
| Przyspieszenie od 0 do 100 km/h – dane producenta | 8,5 s |
| Przyspieszenie od 0 do 100 km/h – dane pomiarowe na koniec testu | 9,65 s |
| Przyspieszenie od 0 do 140 km/h – dane pomiarowe na koniec testu | 16,54 s |
| Przyspieszenie od 80 do 120 km/h – dane pomiarowe na koniec testu | 5,87 s |
| Prędkość maksymalna – dane producenta | 223 km/h |
ZUŻYCIE PALIWA
| W cyklu niskim WLTP (jazda miejska) | 7,8 l/100 km |
| W cyklu mieszanym WLTP | 5,7 l/100 km |
| W cyklu wysokim WLTP (jazda pozamiejska) | 4,9 l/100 km |
| Przy 50 km/h na 4 biegu (tryb 2-cylindrowy) – dane pomiarowe | 2,3 l/100 km |
| Przy 90 km/h na 6 biegu (tryb 2-cylindrowy) – dane pomiarowe | 3,9 l/100 km |
| Przy 120 km/h na 6 biegu (tryb 2-cylindrowy) – dane pomiarowe | 4,8 l/100 km |
| Przy 140 km/h na 6 biegu (tryb 4-cylindrowy) – dane pomiarowe | 5,8 l/100 km |
| Średnie na trasie pomiarowej o długości 100 km | 5,7 l/100 km |
| Średnie w teście na całym dystansie 72 612 km | 5,2 l/100 km |
| Pojemność zbiornika paliwa | 45 l |
| Zasięg według średniego zużycia paliwa na trasie pomiarowej | 789 km |
| Emisja CO2 w cyklu mieszanym WLTP | 128 g/km |
| Norma emisji spalin | Euro 6 AP |
HAŁAS W KABINIE
| Przy 50 km/h – dane pomiarowe na koniec testu | 62,5 dB |
| Przy 90 km/h – dane pomiarowe na koniec testu | 70,1 dB |
| Przy 120 km/h – dane pomiarowe na koniec testu | 71,9 dB |
| Przy 140 km/h – dane pomiarowe na koniec testu | 73,8 dB |
UKŁAD JEZDNY
| Zawieszenie przednie | Kolumny McPhersona z adaptacyjnymi amortyzatorami gazowo-olejowymi sterowanymi elektronicznie (opcja), wahacze poprzeczne, stabilizator |
| Zawieszenie tylne | Belka skrętna, sprężyny śrubowe, adaptacyjne amortyzatory gazowo-olejowe sterowane elektronicznie, stabilizator |
| Przekładnia kierownicza | Zębatkowa, wspomaganie elektromechaniczne |
| Marka i model opon samochodu testowanego – sezon letni | Goodyear Eagle F1 |
| Marka i model opon samochodu testowanego – sezon zimowy | Bridgestone Blizzak LM005 |
| Rozmiar opon – sezon letni | 225/45 R18 91Y |
| Rozmiar opon – sezon zimowy | 205/55 R16 |
| Koło zapasowe | Pełnowymiarowe (opcja za 600 zł), w standardzie zestaw naprawczy |
| Zalecane ciśnienie w oponach przedniej osi przy standardowym obciążeniu | 2,5 bara |
| Zalecane ciśnienie w oponach tylnej osi przy standardowym obciążeniu | 2,5 bara |
| Zalecane ciśnienie w oponach przedniej osi przy maksymalnym obciążeniu | 2,6 bara |
| Zalecane ciśnienie w oponach tylnej osi przy maksymalnym obciążeniu | 3,2 bara |
| Zalecane ciśnienie w oponie koła zapasowego | 2,6/2,7 bara* |
UKŁAD HAMULCOWY
| Przód | Tarcze wentylowane |
| Tył | Tarcze lite |
UKŁAD KLIMATYZACJI
| Rodzaj czynnika chłodzącego | R-1234yf |
| Pojemność układu | 460 g |
NADWOZIE
| Rodzaj nadwozia | Samonośne |
| Homologacja | 5-osobowa |
| Długość | 4689 mm |
| Szerokość bez lusterek zewnętrznych | 1829 mm |
| Szerokość z lusterkami zewnętrznymi | 1994 mm |
| Wysokość | 1470 mm |
| Zwis przedni | 910 mm |
| Zwis tylny | 1094 mm |
| Kąt natarcia | 14,3 stopnia |
| Kąt zejścia | 12,8 stopnia |
| Rozstaw osi | 2686 mm |
| Rozstaw kół przednich | 1543 mm |
| Rozstaw kół tylnych | 1535 mm |
| Średnica zawracania | 11,1 m |
| Pojemność bagażnika | 600–1555 l |
| Długość przestrzeni bagażowej przy rozłożonej kanapie tylnej | 1109 mm |
| Szerokość przestrzeni bagażowej | 1010 mm |
| Szerokość wnętrza z przodu | 1413 mm |
| Szerokość wnętrza z tyłu | 1375 mm |
| Wysokość wnętrza od siedziska przedniego fotela do dachu | 1040 mm |
| Wysokość wnętrza od siedziska tylnej kanapy do dachu | 970 mm |
| Masa własna | 1345 kg |
| Ładowność | 555 kg |
| Dopuszczalna masa całkowita | 1900 kg |
| Dopuszczalna masa zespołu pojazdów | 3400 kg |
| Dopuszczalne obciążenie dachu | 75 kg |
| Dopuszczalna masa przyczepy z hamulcem | 1500 kg |
| Dopuszczalna masa przyczepy bez hamulca | 680 kg |
| Dopuszczalny nacisk na hak holowniczy | 80 kg |
