VOLVO S90 T8 – DANE TECHNICZNE

HYBRYDOWY ZESPÓŁ NAPĘDOWY
| Moc maksymalna | 287 kW (390 KM) |
| Maksymalny moment obrotowy | 640 Nm |
SILNIK SPALINOWY
| Oznaczenie silnika | B4204T35 |
| Rodzaj | Benzynowy, turbodoładowany, ze sprężarką mechaniczną, rzędowy, 4 cylindry, 16 zaworów |
| Umieszczenie | Poprzecznie z przodu |
| Rozrząd | DOHC, 4 zawory na cylinder |
| Pojemność skokowa | 1969 cm3 |
| Średnica cylindra x skok tłoka | 82 x 93,2 mm |
| Stopień sprężania | Brak danych |
| Moc maksymalna | 223 kW (303 KM) przy 6000 obr/min |
| Maksymalny moment obrotowy | 400 Nm |
SILNIK ELEKTRYCZNY
| Moc maksymalna | 65 kW (87 KM) |
| Maksymalny moment obrotowy | 240 Nm |
PRZENIESIENIE NAPĘDU
| Rodzaj | Na cztery koła |
| Skrzynia biegów | Automatyczna 8-biegowa |
OSIĄGI
| Przyspieszenie od 0 do 100 km/h | 5,1 s |
| Prędkość maksymalna | 250 km/h |
ZUŻYCIE PALIWA
| W cyklu mieszanym | 2,2 l/100 km |
| Średnie w teście na trasie testowej | 5,8 l/100 km |
| Średnie w teście na całym dystansie 419 kilometrów | 4,7 l/100 km |
| Pojemność zbiornika paliwa | 60 l |
| Emisja CO2 w cyklu mieszanym | 49 g/km |
| Norma emisji spalin | Euro 6d–Temp |
UKŁAD JEZDNY
| Zawieszenie przednie | Pneumatyczne, podwójne wahacze poprzeczne |
| Zawieszenie tylne | Pneumatyczne, wielowahaczowe |
| Przekładnia kierownicza | Zębatkowa, wspomaganie elektryczne |
| Rodzaj opon | Letnie |
| Marka i model opon | Pirelli P Zero |
| Rozmiar opon przednich | 245/40 R20 99 W |
| Rozmiar opon tylnych | 245/40 R20 99 W |
| Koło zapasowe | Zestaw naprawczy |
UKŁAD HAMULCOWY
| Przód | Tarcze wentylowane |
| Tył | Tarcze wentylowane |
UKŁAD KLIMATYZACJI
| Rodzaj czynnika chłodniczego | R-1234yf |
| Pojemność układu | 675 g |
NADWOZIE
| Rodzaj nadwozia | Samonośne |
| Homologacja | 5-osobowa |
| Długość | 4963 mm |
| Szerokość bez lusterek zewnętrznych | 1879 mm |
| Szerokość z lusterkami zewnętrznymi | 2019 mm |
| Wysokość | 1443 mm |
| Rozstaw osi | 2941 mm |
| Rozstaw kół przednich | 1628 mm |
| Rozstaw kół tylnych | 1629 mm |
| Średnica zawracania | 11,4 m |
| Szerokość wnętrza z przodu | 1460 mm |
| Szerokość wnętrza z tyłu | 1420 mm |
| Wysokość wnętrza od siedziska przedniego fotela do dachu | 1027 mm |
| Wysokość wnętrza od siedziska tylnej kanapy do dachu | 961 mm |
| Pojemność bagażnika | 500 l |
| Długość bagażnika do oparcia tylnej kanapy | 1149 mm |
| Masa własna | 2000 kg |
| Ładowność | 590 kg |
| Dopuszczalne obciążenie dachu | 100 kg |
| Dopuszczalna masa całkowita | 2590 kg |
| Dopuszczalna masa przyczepy z hamulcem | 2100 kg |
| Dopuszczalna masa przyczepy bez hamulca | 750 kg |
